Naprawdę – wiemy, co jemy!

W naszym przedszkolu jedzenie jest bardzo ważne. Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Prowadzimy wszystkie diety – wegetariańskie, bezmleczne, bezglutenowe i wykluczające konkretne produkty.

Obiady przygotowuje dla nas firma „Zdrowe Dzieciaki”.

Zapewniamy również wsparcie merytoryczne za pośrednictwem dietetyka Pani Jowity Trzaskalskiej specjalizującej się w dietach dla dzieci w wieku przedszkolnym.

  • Wsparcie to kierujemy do :
    pracowników przedszkola – dzięki czemu wiemy co i jak proponować naszym dzieciom by jadły zdrowo
  • dla zainteresowanych kontynuowaniem przedszkolnego sposobu żywienia rodziców a także dla rodziców dzieci ze specjalnymi dietami.

Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe oraz korzystnie wpływało na wzmocnienie ich odporności.

W związku z tym – nie używamy:

  • chemii spożywczej – wzmacniaczy smaku, glutaminianu sodu, konserwantów, kostek rosołowych itd.
  • dań przemysłowych, półproduktów i mikrofali
  • staramy się, by jedzenie było zgodne z porą roku, pochodzące z naszego regionu.
    Uczymy dzieci jedzenia gęstych, pożywnych zup i wszelkiego rodzaju kasz.

Dzieci otrzymują 5 posiłków dziennie:

Godz. 8.30 – śniadanie

Proponujemy różnego rodzaju kanapki z pieczywem mieszanym, owsiankę z duszonymi owocami, kaszę manną z sokiem, jajecznicę, płatki śniadaniowe.

W godz.11.00- 11.30 przekąska

Owoce – surowe lub suszone, warzywa, soki wyciskane lub naturalne, pieczywo ryżowe, chipsy jabłkowe.

Godz. 12.30 – obiad (zupa i II danie)

Godz. 15.00 – podwieczorek

Godz. 17.00 – II podwieczorek

Naleśniki, racuchy, ciasta przygotowywane na miejscu (marchewkowe, drożdżowe, kokosowe), budyń naturalny, koktajle owocowe, owoce, kasza z polewą, ryż duszony z owocami sezonowymi.

Kuchcikowo

W naszym przedszkolu w każdy piątek odbywają się zajęcia, na których dzieci z pomocą nauczyciela przygotowują posiłki ( np. deser „Wiewiórka”, geometryczne ciasteczka z ciasta francuskiego, koktajle z owoców sezonowych).

Zajęcia te stanowią doskonałe uzupełnienie naszego programu inteligencji wielorakich oraz stanowią świetną zabawę sensoryczną ( poznajemy z osobna smaki przypraw oraz ich nazwy, dotykamy różnych rodzajów ciasta, mieszamy ze sobą niektóre smaki, bawimy się w zgadywanki „jaki to smak?”, „jaki to owoc?”, „jaka to przyprawa?”).

Woda

Z myślą o naszych dzieciach zainstalowaliśmy filtr wody, który usuwa z wody metale ciężkie, chlor oraz inne zanieczyszczenia. Zachowuje natomiast związki mineralne niezbędne dla organizmu. Podawana dzieciom woda jest septycznie czysta i zawsze świeża.

footer-h500-v3