Gordonki to nazwa zajęć umuzykalniających dla niemowlaków i dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda nauczania muzyki w ten bardzo konkretny sposób została opracowana przez profesora Edwina E. Gordona, który był muzykiem jazzowym, ale jednocześnie parał się psychologią muzyki. Wieloletnie doświadczenia i badania pozwoliły Gordonowi stworzyć metodę nauczania dostosowaną do najmłodszych osób, które według profesora odznaczają się…
Ferie zimowe to czas, w którym dajemy dziecku wiele luzu, co jest naturalne. Dzieci cały czas się rozwijają, a taki czas 2 tygodni wolnego sprawia, że mogą pozwolić sobie na późniejsze wstawanie, ale też i wiele innych form rekreacji. Bardzo istotne jest to, jak rodzice podejdą do swojej pociechy w tym okresie. Mamy kilka pomysłów…
Majka Jeżowska śpiewała kiedyś, że „wszystkie dzieci nasze są” i trzeba o nie dbać i chuchać. Tak przynajmniej powinniśmy logicznie wysnuwać wnioski, ale zajęcia sensoplastyczne zdecydowanie pomogą w kształceniu pewnych umiejętności, ale też i w pewnym sensie charakteru. Jak to wygląda od strony technicznej? Po więcej szczegółów zachęcamy was do tego, żeby przeczytać nasz tekst.…
Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju dziecka? Wczesne wspomaganie rozwoju to jedna z form pomocy dzieciom posiadającym opinie bądź orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. W zajęciach najczęściej biorą udział dzieci, u których zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu, niepełnosprawność umysłową w różnym stopniu, opóźnienie rozwoju mowy (ORM), uszkodzenie wzroku lub słuchu, znaczne spowolnienie i dysharmonie rozwojowe czy…
Czym jest teoria inteligencji wielorakich? Lata osiemdziesiąte XX wieku były w psychologii czasem, w którym zastanawiano się nad tym, czym właściwie jest inteligencja, starano się ją zbadać i jak najdokładniej opisać. Był to czas, w którym powstały popularne testy inteligencji, które choć przełomowe, wpływały na kategoryzację ludzi na zdolnych i tych z o wiele mniejszym…
Zachowanie dziecka często zaskakuje – maluch w domu to źródło niekończących się niespodzianek. Ale co, jeśli wasze 2-letnie dziecko zaczyna reagować na rzeczywistość złością i stresem? Jeszcze miesiąc temu mieliście małego aniołka, a teraz wydaje się wam, że ktoś przeciągnął go na ciemną stronę mocy? Spokojnie, to najpewniej nic groźnego – to tylko bunt 2-latka.…
Wiemy, że żłobek jest często dla rodziców nowym, nieznanym miejscem, w które posyłają swoje dziecko. Oczywiście jest w dobrych rękach i o nic nie trzeba się martwić. Mimo wszystko pojawiają się pytania, które warto zadać w żłobku aby mieć absolutną pewność, że jest to idealne miejsce dla naszej pociechy. Poniżej podajemy kilka pytań jakie mogą…
Zdarza się, że nie zawsze jest możliwość tego, aby rodzice mogli opiekować się swoim dzieckiem przez cały czas. Oni również mają swoje obowiązki, a w dodatku nie zawsze pod ręką są dziadek czy babcia, którzy z największą pieczołowitością mogliby spełniać swoje zadania względem wnuka. Wtedy koniecznością jest oddanie dziecka do żłobka. Jest to czas rozstania…
Szanowny Rodzicu! Z radością informujemy, że ramach prowadzonej przez nas działalności opiekuńczo — oświatowej, jest możliwość skorzystania z terapii integracji sensorycznej. Centrum Terapii Radosne Dzieciaki to placówka działająca razem z nami, która ma na celu wesprzeć wszystkie dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, tak, żeby każda pociecha mogła w pełni rozwinąć swoje skrzydła. Centrum…
W naszym kraju rodzice mają ogólnie do wyboru żłobki publiczne oraz prywatne, chociaż ten wybór dotyczy raczej większych skupisk miejskich. Oba typy oferują opiekę dla dzieci niekwalifikujących się jeszcze do przedszkoli, wybór więc może być dla rodziców problematyczny. Żłobki prywatne mają jednak pewną przewagę nad publicznymi. Na czym ona polega, jak wygląda w nich opieka nad dziećmi…